TV4-profilen Martin Timell skulle i dag ha medverkat vid ett kampanjmöte för ROT-avdraget tillsammans med Fredrik Reinfeldt och Anders Borg. Nu har han ändrat sig, rapporterar Dagens Media.
Rekordtryck inför Almedalen
Carolina Jemt Kallum, vikarierande projektledare för Almedalsveckan, uppger för Dagens Media att man redan har 350 godkända arrangemang i det officiella kalendariet och 700 som står i kö för granskning. Mycket talar för att förra årets rekord på 1 000 programpunkter kommer att slås i år. Fortfarande finns möjlighet att boka annonsplats här på Makthavare.se – Almedalens egen lokaltidning – för att marknadsföra Almedalsrelaterade aktiviteter eller budskap. För mer info, se här.




En kommentar
[...] sätts i ordning. Kanhända att kalendariet blir rekordfyllt detta år valets år 2010 (det tror makthavare.se och almedalsveckan.info) . Men vem kommer att [...]